Ohlasy

Milá úžasná Lili....

Moc bych ti chtěla poděkovat za dny prožité s tebou v Glastonbury... Od té doby se mi děje spousta moc krásných věcí...:-) Ač to pro mě bylo vše nové a cítila jsem tu zaseklost v sobě,strach z toho být sama sebou,uvolnit se ... Celá ta naše skupinka byla tak kouzelná že není dne abych si naši cestu nepřipomněla...

Martina

Avalon s láskavým sprevádzaním dvoch úžasných žien. Bola to moja druhá cesta na to miesto a tentokrát to bola moja cesta do seba. Potrebovala som si určiť smerovanie ďalšieho života a stretnúť sa sama so svojou dušou...šla som sama, bez kamarátok. A tak sa stalo: hneď prvý deň som spoznala ženy, ktoré sa stali kamarátkami, pocítila som silu spolupatričnosti a zároveň rešpektovanie potreby samoty. Stretla som krásne, silné a múdre ženy, zažila harmóniu a silu ženského kruhu a našla som samu seba. Ďakujem Lili, ďakujem Andrejka, ďakujem dievčatá spomínam na Vás.

Regina

Milá Lili,

 

moc Tě zdravím a objímám z Prahy. Chci ještě jednou moc poděkovat z a úžasný čas v Avalonu. Jsem stále tam  a ještě pořád plynu na ženské vlně a koupu se v té energii. Je zajímavé sledovat, jak se na mě dívá moje okolí a známí, takže Avalon fungujeJ)

Jsem moc ráda, že jsem tohle mohla zažít se vším všudy.

 

 

 

Helena

Mílé krásné ženy,

moc vám děkuji za úžasný čas, který jsme spolu strávili, mám jej stále v srdci a díky všem vůním, kadidýlkům, fotkám, hudbě jsem stále napojená na tuto krásnou energii. Jinak řečeno tento týden jsem byla v práci úplně mimo, ale za to božsky krásná, naplněná a v pohodě :-).
Velmi mi chybíte a těším se, že se zase někdy, někde potákáme na společné cestě.
Andrejko, Liili moc děkuji za podporu a vůbec za všechno co pro ženy děláte. Těším se na brzké setkání.

S láskou a přáním krásného léta.

Katka

Mile a krasne zeny,

stale Vas tu hladam u nas doma a stale mam pocit ze sa ideme stretnut a ze sme este v Avalone, a potom si az uvedomim ze vlastne som uz spat v Bratislave :-) DAKUJEM Vam za silne chvile ktore sme spolu prezili a hlavne Andrejke a Lili za to ze organizuju taketo uzasne aktivity. Citim v sebe velku zmenu, urcite sa zucastnim aj dalsich akcii a tesim sa na dalsie stretnutia.

Pre tie ktore ste boli hore na Tore posielam spolocne foto, dobre sme vypustali co nas trapi lebo tam vyzerame take stastne :-))))). Mam aj ine fotky ale to Vam poslem jednotlivo do mailu.

S laskou,

Nikola

Taky jsem ti chtěla ještě jednou poděkovat za celý týden, hodně jsem si odpočinula a hodně jsem se nabila energií. Byla to velmi krásná dovolená a město plné žen, naladěných na podobné vlně mi dalo sílu hrát další partie na šachovnici mého života. Přeji ti abys nacházela radost, lásku i hluboký smysl ve všem, co projde tvým životem.

Dana

Milá Lili,


děkuji za nádhernou Avalonskou cestu, mimořádně silná místa a úžasné
chvíle společných motliteb. Bylo to nezapomenutelné a doufám, že si tu
energii v sobě dokáži dlouho uchovat.

Ať ti slunce stále svítí na cestu
Děkuji

Hanka (a Monča)

Milá Mirko, Lili a všechny holky Avalonky,

už je to měsíc, kdy jsme začaly společně vychutnávat úžasnou energii a místa Avalonu. Ještě teď je pro mě vše živé a čerpám z nabitých zkušeností a síly v každodenním shonu. To krásné světlo a teplo uvnitř, které jsem díky Vám všem znovu objevila, mi pomáhá překonat méně i více náročné chvilky a všechno se zdá být o dost jednodušší.

Marketa

Moji milí, všechny Vás moc zdravím po návratu z Glastonbury, kde jsem byla se svým mužem a skupinou dalších asi dvaceti moc milých žen a mužů pod vedením Lilian a Mirky. Glastonbury na západě Anglie je duchovní srdeční čakrou naší planety a jakmile se v roce 2012 plně otevře, bude odsud vyzařovat lásku do celého světa i do vesmíru. Naše návštěva Avalonu byla tentokrát zasvěcena keltskému svátku Samhain (vyslovováno Sow-ein). Samhain je konec a zároveň začátek keltského Nového roku přinášející poselství o smrti a znovuzrození. Je to magický čas, kdy je závoj mezi viditelným a neviditelným světem velmi tenký. Je to čas pro uctění předků a komunikaci s nimi, čas pro snění a pro spojení se s hlubokou vnitřní moudrostí. Je to i čas pro hledání znamení a věštění..  (pokračování na http://www.novoucestou.cz/?p=10072)

Sofie

Před pár dny jsem se vrátila ze své druhé návštěvy Glastonbury - Avalonu. Ta cesta mě opět obohatila a naplnila na mnoha rovinách.
Jak jsem již psala ve svém červnovém článku Glastonbury: Návrat do náručí Bohyně v Glastonbury byla opět oživena tradice avalonských kněžek. Jsou zde dva nádherné chrámy Bohyně, ve kterých je uctívána Bohyně podle starých avalonských tradic a ve kterých se zároveň rodí i nové způsoby jak uctívat božskou ženskost. V těchto posvátných prostorách je možné rozjímat, modlit se, učit se, tvořit i oslavovat. Jsou zde uctívány keltské bohyně spojené s Avalonem a jednotlivými ročními obdobími. V souladu s keltským kalendářem a kvalitami jednotlivých bohyň se mění i výzdoba obou chrámů.
chram-samhain.jpg
Poprvé jsem měla možnost navštívit oba chrámy v období letního slunovratu, v období plném života, radosti a emocionálního naplnění, v období pod vládou bohyně vody. Nyní byl chrám temný, vyzdobený předměty a obrázky připomínajícími smrt. To proto, že toto období, které předchází keltskému svátku Samhain (v noci z 31. října na 1. listopadu), je koncem keltského roku a je spojováno se zánikem, smrtí, se vstupem do období tmy, nejistoty a zimy. Patronkou tohoto období je temná bohyně stařena Keridwen.
Samhain byl vždy vnímán jako doba, kdy se stírá hranice mezi světem mrtvých a živých. Věřilo se, že duše mrtvých se v této době vracejí na zem a duše živých mohou navštívit podstvětí, že mrtví a živí mohou být v tento čas opět nakrátko spolu. Pod vlivem katolické církve se pak Samhain proměnil ve svátek Všech Svatých - Dušičky. K Samhainu se vázalo mnoho zvyků, které pomáhaly vyrovnat se smrtí a zánikem a využít příležitost zbavit se toho, co už nebylo žádoucí.
Při samhainovém obřadu v chrámu Bohyně jsem si uvědomila, jakým darem je přijetí smrti do života. Naši předkové, kteří žili v souladu s přírodními cykly, dobře věděli, že k životu patří růst i zánik, zisky i ztráty, že je čas expanze, tvoření, plodnosti a čas odpočinku, introspekce, odevzdání a že je třeba pouštět staré, aby mohlo přijít nové.
Moderní člověk spolu s vynálezem elektřiny a řady technických výdobytků zdánlivě přelstil přírodu a zbavil se závislosti na ní. Zároveň se ale připravil o možnost nechat se přírodou vést. Cílem moderní společnosti je nepřetržitý růst, rozkvět, aktivita, mládí, nechce se nechat zdržovat obdobími nuceného zpomalení, temnoty a introspekce. Bojíme se ztrácet, pouštět a opouštět, a tak s sebou vlečeme životem tolik nepotřebného. Bojíme se stárnutí a smrti. Neumíme přijmout smrt a neuvědomujeme si, jak nás boj s ní velmi oslabuje.
Při samhainovém obřadu v chrámu Bohyně jsem jsem pocítila, jak snadný a přirozený musel být duchovní růst ve společnosti, která kolektivními obřady podporovala v lidech vědomí přirozených životních cyklů. Takový životní rytmus dává duši prostor a čas zrát, vyrovnat se s bolestí a ztrátami a přetavit je v hlubokou vnitřní sílu a energii pro smysluplný pohyb vpřed.
Dnes je Samhain, za pár dní se u nás slaví Dušičky, blíží se zima, dny jsou čím dál kratší a temnější. Aniž bychom se museli zbavovat pohodlí moderního života, můžeme i my využít tohoto období symbolické smrti a s vděčností se rozloučit se vším, co nám v předchozím roce život vzal, s čím jsme se museli rozloučit. Zároveň můžeme využít tohoto období k tomu, abychom se vědomě zbavili všeho toho, co už s sebou nechceme životem vláčet, co už nepotřebujeme, co k nám už nepatří.
Toto své rozhodnutí můžete podpořit i malým rituálem. V mnoha zemích s keltskou tradicí bylo dlouhá léta např. zvykem spalovat figuríny ze starých hadrů vycpané slámou. Měly představovat všechno špatné, co se během uplynulého roku nahromadilo a  čeho je třeba se rituálně pomocí plamenů zbavit, aby mohl člověk očištěn vstoupit do nového roku. V našich podmínkách stejnou službu splní i lístečky, na nichž napíšete to, s čím se loučíte, příp. můžete svá slova šeptat do plamene svíčky. Uvidíte, že tato vědomá smrt vám odlehčí a že pocíte úlevu.
Zdroj: www.silnazena.cz, autor: (c) 2010 Iva Uhlířová

Iva Uhlířová

Mila Lilia, vcera sme sa uz nestretli,aby sme sa rozlucili a podakovali este raz za uzasny tyzden s Vami tak to chcem urobit touto cestou. Nie len Avalon ako miesto,ale aj ty so svojim vyzarovanim, mudrostou,priatelstvom a inspiraciou sposobili,ze sme sa citili nadherne a uvolnene.Prisli sme naplneni cistou a krasnou energiou,ktoru stale vnimame.

 

Ivana

Mila Lili, diky za vse. Citim se obohacena a jaksi nova. Pobyt se skutecne jevil delsi i proto, ze se otviralo tolik ruznych rovin. Postupne, svym tempem tak, aby mi byla dana moznost neco prozit, uvedomit si, vyrust. Citim se nyni celistvejsi, vice podobna svoji prave Podstate. A za to vse citim velikou vdecnost. Osobne se me nejvic dotkla Chalice Well, vnimala jsem ji jako nezmerne srdce pulsujici do celeho sveta. Dulezite pro me bylo i setkani s Ritou, i kdyz tezko dokazu pojmenovat proc. A pak ty :-) a tvuj synek Leo lilik :D ted kdyz cekam sve prvni, byl to ohromny zazitek sledovat te, tvou trpelivost, tve hranice. Moc dobrych prikladu materstvi kolem sebe nemam a tvuj způsob pece mi prisel prima. Vidim, ze i s malym clovickem se da zit... :D Pripominky nemam zadne, program mi prisel vyvazeny, dostatek prostoru pro sebe, ubytovani nadstandardni.

Renata

Ahoj Lili, já jsem velmi ocenila tvůj svobodomyslný přístup (= každý se účastní toho, na co má chuť), který umožnil, že tolik různorodých žen mohlo sdílet Avalonské kouzlo. Nic bych nedělala jinak, nic bych nevylepšovala ;-) A těším se zase někdy na viděnou! (Ideálně v Avalonu!)

Olga

Milé, krásné, okouzlující, úžasné…… Žen.  Já děkuju každý den, že jsem s Vámi a s MM mohla prožít tu parádní dámskou jízdu!

 

 

Moni

Veľmi pekne ĎAKUJEM za úžasný čas v Provance, každá akcia tohto typu ma na chvíľu naladí na to ako by to mohlo byť, pomaličky sa to snažím vložiť do života a šíriť iným žienkam.

Danica

Aj ja dakujem za sprostredkovanie krasnych zazitkov a posilnenie vnutornej zenskej sily. Zaroven ti dakujem za inspiraciu, si velmi inspirativna a krasna zena.

Magda

Mila Lili, som veľmi rada, že sa naše cesty skrížili. Teším sa na naše ďalšie stretnutie a prajem tebe aj tvojej rodinke všetko všetko najlepšie. S láskou,

Zuzka

Díki Lili, pre mňa to tiež bola úžasná cesta a verím tomu, že v budúcnosti niečo podobné ešte zopakujeme.... a príjemný pobyt v Avalone. S láskou,

Jana

Milá Lilio, zdravím Tě po návratu z Francie. Moc Ti ještě jednou děkuji za to, že jsem mohla v Tvé přítomnosti navštívit posvátná místa spojená s Máří Magdalénou. Určitě z této cestu budu dlouho čerpat. Vrátila jsem se  občerstvena a obohacena nejen  díky blízkému kontaktu s energiemi, láskou a odvahou MM, ale i ze setkání s Tebou, Andreou a  dalšími krásnými ženami, které tam byly se mnou.

Sofie

 

Cesta do Avalonu se objevila zcela neočekávaně. Vlastně pořád netuším, čím si mě toto místo zavolalo. Byl to však jeden z nejkrásnějších týdnů mého života. Naplnil moje smysly od hlavy k patě, probudil ve mne novou, dosud nepoznanou část.


Každé ráno bylo vstávání potěšením, stejně jako každý krok, který jsem udělala. Odjižděla jsem s vědomím, že je to místo, které ještě několikrát navštívím.


Myslela jsem, že se mi s odstupem času myšlenky v hlavě pěkně poskládají do řady a já snadno rozluštím tajuplný kód a podělím se s ostatními o překvapivý závěr.


Nic takového se ale nekoná. Myšlenky si hrají na honěnou a rozhodně to vypadá, že nemají v plánu se usadit. A tak mi nezbývá nic jiného, než se spolehnout na své pocity. A ty jsou jasné jako čistá obloha, která se objevila v první den našeho pobytu.


To místo je kouzelné, plné silných energií a důležitých informací. A to vše může člověk pocítit pouze svým srdcem. To mé při vzpomínkách na předvánoční čas plesá radostí. Odjížděla jsem s cílem najít sama sebe (anebo se o to alespoň pokusit) a moje srdce to vzalo velice zodpovědně. Otevřelo se novým lidem, bušilo v pravidelném rytmu spolu s rytmem okolních míst, zažívalo chvíle plné štěstí a lásky. A v tomto duchu pokračuje i nadále!


Děkuji všem spolucestovatelům i organizátorkám za tuto příležitost a za možnost prožít natolik zásadní chvíle svého života s nimi.

 

Veronika

"Ač je to právě týden, co jsme se "vylodily" po týdenní báječné akci, tak za sebe říkám, že nálada v duši přetrvává... a zážitky nezapomenutelné, prožitky ještě stále živé... Asi to bude i ještě dlouho tělo i duše vstřebávat:-) A to je moooc dobře! Ještě jednou díky za to vše, co mi bylo nabídnuto k zažití, prožití, vnímání, nalezení a probrání.... vně i u vnitř...
Přeji krásný den Tobě i všem souputnicím z Avalonu!  Slunce v duši, s láskou v srdci." 
Venda

 

"Milá Lili a Mirko, ráda bych se připojila s poděkováním. Včera na letišti jsme byly tak nějak mimo, že nám došlo až venku, že jsme se nerozloučily.:-) Lili, tobě bych ráda poděkovala za zprostředkování návštěvy takových silných a neuvěřitelně krásných mystických míst, za prožívání radosti a krásy z kontaktu s Bohyní, z rituálů, které bych ráda začlenila i do dalšího života….. Držím Ti moc palce, ať se Ti daří, skutečně obdivuji Tvoji dospělost a moudrost nečekanou k Tvému věku. Děkuji Vám oběma za organizaci a celkovou podporu, obě s Věrkou jsme si to neskutečně užily. S láskou a přáním všeho dobrého" 
Dana

 

"Milá Lili, chci ti ještě jednou moc poděkovat za nádherný dar, který jsi mi dala prostřednictvím pouti do Glastonbury. Pro mne se tam odehrálo 2. největší misterium mého života. Tím prvním bylo živé setkán se Smrtí. Nyní jsem se setkala s Láskou.  Jsem naplněna radostí, pokorou a neskonalou vděčností. Ještě jednou děkuji."
S láskou Věra

 

"Lilia, je uzasne sadnut si po niekolkych tyzdnoch opat za internet a vidiet tam Tvoj ziarivy e-mail. Tvoju pritomnost v svojom Zivote vnimam ako velky Dar... odovzdala si mi vela hodnotneho, a to si dodatocne uvedomujem aj teraz, ked spracuvavam energie, udalosti, zazitky z nasho dobrodruzstva v Avalone. Si neuveritelne inspirujuca a krasna Bytost, ktora vyvolava vzdy usmev na perach. Namaste***"

Ema

 

"Kdyz lidem vypravim o sve dovolene, tak jim vzdy rikam, ze to byla ma nejkrasnejsi dovolena v mem zivote...a myslim to naprosto vazne. A oni mi naoplatku vsichni rikaji, ze jsem nejaka jina...ze vyzaruji klid a jeste "neco". Je to neuchopitelne,ale citim, ze me pobyt s vami vsemi v Avalonu urcite zmenil.....k vnitrni krase a radosti ze zivota....tak nyni nechavam vse doznivat a verim, ze se nenecham zase prevalcovat beznym zivotem."
Denisa

 

"Něco tak líbezně krásného se mnou zůstane navždy. Když jsem večer po příletu ulehla ke spánku, viděla jsem hodně obrazů, hlavně Chalice Well a tolik světelných bytostí! Jak dobře se mi usínalo v úžasných energiích..."
Marika


Slunovrat 2010

"Milá Lili, srdečně zdravím, teprve nyní mám chvíli klidu k odepsání. Návrat do pracovního procesu byl hodně těžký, bylo to, jako bych nechala v Avalonu Duši...Děkuji ještě jednou za VŠE co skrze Tebe ke mě přišlo,ať ,,hmotného či nehmotného..jsou to pro mě velké Dary. S Tvým náramkem jako by přišla velká Milost /tak, to krásně pojmenovala Iva/ a Tvé učení je ve velké Lásce, Úctě a Moudrosti ke všem. Moc ráda někdy zavítám na Tvůj seminář. Všechny odkazy, ketré jsi poslala ještě ten den putovaly ode mne k dalším ženám a budu moc ráda, když touto cestou přijde k Tobě zpět mé DÍKY..Posílám Ti alespoň dvě fotečky, jako vzpomínku..ostatní pošlu pak hromadně ženám do kruhu. Objímám má krásná, požehnaná průvodkyně.." Evelína

Beltane 2011

"Lili, též ještě jedno velké díky, že jsi nas provázela touto kouzelnou krajinou,s láskou a radosti.
Asi jako všichní, též pořád vzpomínám na nádherné a naplňující avalonské dny. Byť jsme s vámi nebyly pořád, všechny naše vzájemné "dotyky" mi zůstaly v srdci. Přeji nam všem, aby, to co jsme z této cesty odnesly, nadále v nás žilo." Marina

 

"Ahoj Avaloňáci:-)  Ve mně zanechal Avalon silnou stopu. Také ještě vše nechávám na sebe působit. Cítím se báječně. Tolik se toho odehrálo. Mám pocit, jako bych byla na dovolené měsíc. Čas mi utíkal úplně jinak. Také chci ještě jednou moooooc poděkovat Lili a Mirce, protože to byla orpavdu báječná dovolená. Jsem ráda, že jsem se na mé cestě životem potkala s tak báječnými lidmi jako jste VY. Děkuju!!!" Hanka

 

"Hodně pomalu se vracím zpět sem do Čech a strašně moc se mi nechce................ děkuji za nádherné dny a prožitky. Bylo to kouzelné setkání s místy, s vámi ................mám pocit, že to budu ještě nějakou dobu zpracovávat....... Jo a Lili moc moc moc ti za vše děkuji a těším se na další setkání.......užijte si krásně dovolenou........" Palomita

 

"z mé strany fotečky ještě chvíli potrvají, proto bych chtěl alespoň poděkovat všem za moc krásné zážitky a nezapomenutelné chvíle. Jak Mirka správně říkala, ještě se to všechno člověku v hlavě rozleží :-) a ono opravdu je tomu tak...Chtěl bych tedy jen říci, že jsem moc rád, že jsem měl tu příležitost vás všechny poznat...díky!" Tomas

 

" Ještě jednou vám všem díky za neuvěřitelný týden, i mě to doznívá, ačkoliv trošku negativně - včera mi bylo tak zle, že jsem myslela, že umřu. Vypadá to na úplnou transformaci... :-)" Věra


 

"Zároveň vám všem chci poděkovat za nádherný týden, přijela jsem jako nový člověk a už se těším, až se do Avalonu vrátím....protože já se vrátím....
Ještě jednou děkuju za celou organizaci a tobě Lily za to, co děláš, protože to má opravdu cenu....  Všem vám posílám hodně lásky a sluníčka.... Líbám" Anička

 

 

"Ty a všetky nádherné bohyňe, ktoré sme spolu strávili krásny, inšpirujúci a emočne veľmi naplnený týždeň, ste sa mi stali dôvodom k tomu, aby som si ajja založila pril na FB a mohla aj takto zdieľať a podporovať ženstvo a ženskú energiu... často sa vmyšlienkach vraciam na mista, ktoré sme spolu navštívili a preciťujem tie energie znovu. Hlavne lunárny kruh sa mi isadil hlboko do srdca a duše. Cítim silné spojenie s týmto miestom a túžim sa tam vrátiť... Stala si sa mojou veľkou inšpiráciou, za čo som Ti nesmierne vďačná." Mirka

 

Lammas 2012:

"Dakujem za krásny spoločný čas, ktorý sme spolu naplno prežili. Andrejka a Lilia vytvorili ste priestor pokoja, lásky, prijatia..." Danica

"Dakujem tebe aj Lilii za nádherný výlet, bol to ozaj magický Avalon, cítila som sa ako v rozprávke. Bolo mi s vami úžasne. Do Avalonu som sa zamilovala. Vďaka za toľko nových kamarátok" Barbora

"Velka vdaka patri Tebe a Lilii za hladucky, pokojny, povznasajuci a laskyplny priebeh nasho putovania. Velmi som si ho uzila a verim, ze sa do Avalonu znovu vratim. Avalonske pozehnanie bude so mnou na dalsich cestach a bude mi Vas vsetky pripominat!"

Ostara 2013

_ADD_TO_MAIL
 

Menstruační kalendář zdarma!

Zaregistrujte se k odběru novinek a dostanete na zadanou e-mailovou adresu menstruační kalendář úplně zdarma!