Články

Dost špatná matka

Dost špatná matka

Často slýchávám, že jsem špatná matka. Pokaždé z jiného důvodu, ale vždy v doprovodu s „dobře míněnými“ radami: musím trávit víc času s dítětem, to zase musí být víc času ve škole, kupuji mu málo hraček, příliš ho rozmazluji, jsem až moc času v práci, příliš na něm lpím, nesmím ho vzít do Indie (kam se hodláme s manželem v létě přestěhovat), ale nesmím ho nechat v Evropě…v tomto myšlenkovém pochodu mi trochu chybí logika.
Celý článek
 
CESTA NA HŘBETU ZLATÉHO DRAKA II.... Jak jsem vedla pouť po Bhútánu

CESTA NA HŘBETU ZLATÉHO DRAKA II.... Jak jsem vedla pouť po Bhútánu

Když je ticho, slyším sama sebe. Je zde ticho, minimální hluk, překrásné hory v pozadí. A možná nejčistší vzduch na světě (díky horám a vládou “posedlou” ekologií). Jak často se však ticha bojíme? Co “riskujeme” uslyšet uvnitř nás? Smutek? Vztek? Nebo se jen jednoduše bojíme samoty? Když “slyším ticho”, slyším sama sebe. Hlas svého těla, své intuice, šepot předkyň ve svých kostech. V Bhútánu je ticho dokonalé. Je tak ohromující, až je hlučné.
Celý článek
 
CESTA NA HŘBETU ZLATÉHO DRAKA I.... Jak jsem vedla pouť po Bhútánu

CESTA NA HŘBETU ZLATÉHO DRAKA I.... Jak jsem vedla pouť po Bhútánu

Pamatuji si dobře ten pocit z minula – v první okamžik, kdy letadlo přistává na dráhu v Paro cítím, že tato země je jiná. Se slzami v očích to teď prožívám znovu – chvění, vibrace, expanzi v srdci – ano, miluji ji. Cítím to nejen já, cítí to každý z naší výpravy. Tato země je velmi odlišná, jaksi posvátná.
Celý článek
 
BDSM – jak jsem se potkala s bolestí

BDSM – jak jsem se potkala s bolestí

Miluji lásku, něhu, péči, jemnost... takže jak jsem se proboha dostala do prostoru plného bičů a technických zařízení, jejichž použití v praxi jsem si jen stěží dokázala představit? Ne, 50 odstínů šedi s tím neměly nic společénho. Z této knihy se mi celkem zvedal žaludek. Ne kvůli BDSM praktikám, ale kvůli dynamice vztahu. Dostala jsem se k tomu, že jsme si doma začali přirozeně hrát za hranicemi svých komfortních zón a objevovat zvláštní záliby, které by nás ani jednoho normálně nenapadly. A přišel okamžik, kdy už bylo dobré nechat si odborně poradit, i kdyby jen ohledně bezpečnosti používaných technik. A tak jsme zavítali na celodenní workshop. Očekávala jsem cokoli, jen ne to, co se doopravdy stalo – bylo to fantastické.
Celý článek
 
Může být porod sexy?

Může být porod sexy?

Porod dítěte je to nejméně sexy slovo ve slovníku většiny lidí. Slova „matka“ a „milenka“ jsou často brána jako úplné opaky…a údajně nejvíce rozvodů se odehraje do jednoho roku od porodu prvního dítěte. Rozhodně nesnižuji obtíže, které rodičovství klade na každý aspekt vztahu, ale je spravedlivé říci, že sexualita - nebo spíše její nedostatek - stojí v centru celého tématu.
Celý článek
 
(Nejen) novoroční oslava pro čarodějku aneb “jak si správně přát”?

(Nejen) novoroční oslava pro čarodějku aneb “jak si správně přát”?

Nikdy mne nebavily hlučné oslavy, ohňostroje a novoroční přípitky, proto jsem se kdysi tázala – co na Silvestra? A tak jsem se potkala s konceptem Novoročního přání – mandaly, jantry, mapy pokladu… a dalšími technikami toho, jak přání zhmotňovat. Je to tedy skoro již 10 let, co se pravidelně v posledních dnech před Silvestrem ozbrojím nůžkami, lepidlem a tiskárnou. Jdu na nejdůležitější projekt celého roku – sestavování své “yantry” – neboli vizuální mapy svých tužeb a plánů na další rok.
Celý článek
 
Lze vůbec „přebrat” chlapa?

Lze vůbec „přebrat” chlapa?

Co je muž? Majetek? Loutka bez vůle? Odkud tedy vzniká tento pradávný pojem „přebrala mi chlapa“? Nemá chlap rozhodovací práva? Možnost svobodné volby? Nebo snad stále přemýšlíme v kategoriích, podle kterých se kdysi soudily čarodějnice – že když žena chce, tak muže vždycky svede? Že její sexualita je jakási temná, mocná, špinavá a neodolatelná síla? Jsou to stejné kategorie, které se používají k „odůvodnění“ znásilnění – on jí „nemohl odolat“? Nemohl se „ovládnout“? Jde o tuto zvláštní představu, že muž ztrácí rozum, když se žena rozhodne pro sexuální čáry?
Celý článek
 
Video: VLČÍ ŽENY EXISTUJÍ

Video: VLČÍ ŽENY EXISTUJÍ

Moje video z programu La Que Sabe (www.laqs.eu) Tema: JSEM NA OSTATNÍ MOC A JE TO V POŘÁDKU
Celý článek
 
KDYŽ SEX NESTAČÍ

KDYŽ SEX NESTAČÍ

Co tvoří dobrou sexuální zkušenost? Vítejte na širokém trhu sexy spodního prádla, sexuálních pozic, starodávných rukopisů a pozlacených vibrátorů. Nechci se dotknout žádné z těchto krásných věcí, ale víte, co mám na mysli, když říkám, že se občas míjejí smyslem? Znáte ten pocit „vím, že to znamená, mnohem víc než jen tohle“? Ale jak se tam dostat? Touha po více než jen technicky dokonalém sexu a synchronních orgasmech. Touha po extázi.
Celý článek
 
Kabul: VIDEO pozdrav + blog (in english)

Kabul: VIDEO pozdrav + blog (in english)

Krátký video pozdrav z Kábulu (čj) a dále moje dojmy v angličtině... My 10 days in Afghanistan have been a lot more than I could have possibly expected. The place was terrifying, beautiful, thought-provoking, challenging, surprising, and ultimately – ironically perhaps, I fell in love.
Celý článek
 
_ADD_TO_MAIL
 

Menstruační kalendář zdarma!

Zaregistrujte se k odběru novinek a dostanete na zadanou e-mailovou adresu menstruační kalendář úplně zdarma!