KDYŽ SEX NESTAČÍ

Co tvoří dobrou sexuální zkušenost? Vítejte na širokém trhu sexy spodního prádla, sexuálních pozic, starodávných rukopisů a pozlacených vibrátorů. Nechci se dotknout žádné z těchto krásných věcí, ale víte, co mám na mysli, když říkám, že se občas míjejí smyslem? Znáte ten pocit „vím, že to znamená, mnohem víc než jen tohle“? Ale jak se tam dostat? Touha po více než jen technicky dokonalém sexu a synchronních orgasmech. Touha po extázi.

Lilia Khousnoutdinova vztahy


Myslím, že hluboko uvnitř máme všichni ukryté toto místo - místo, kde víme, že se sexualitou je toho spojeného mnohem víc než je možné vidět okem mainstreamu. Má vlastní cesta byla plná ostrých rohů a slepých uliček a opravdu si nemyslím, že zpívání mantry OM, když se blížíte k vrcholu, je tou nejrychlejší cestou, jak se tam dostat, přestože někdy i to může velmi dobře pomoci.


Již čtyři roky provozuji sociální platformu - Ženské příběhy - jejíž činnost doposud vyvrcholila dvěma knihami s celkem čtyřmi vydáními, a je to úžasná cesta objevovat, jak naše společenské nepochopení, a to nemám na mysli jen pornografii, zadržuje potenciál sexuální zkušenosti v nejzákladnější podobě. Ti, co se odváží jít za formulky o instantním orgasmu, jsou pak překvapeni, jak může být sexuální zkušenost naprosto ohromující, hluboká, tajemná, magická, božská a že možná může změnit celý náš život. Z hlubší a intenzivnější senzace, přes delší a více inspirující styk k možná až duchovní zkušenosti, opravdový sex může projít dlouhou cestou, ale pouze pokud si najdeme čas ji objevovat.


Sexualita může být vášnivá, divoká, intimní a může být i absolutně extatická.


Tak tedy…existuje nějaký jednoduchý manuál?


Lilia Khousnoutdinova tantra

Nemusí to být nutně jednoduché, ale prvních pár kroků by mohlo vypadat takto:

(Když dojde na sexualitu, není nic univerzální, takže BĚŽTE A VYZKOUŠEJTE, CO VÁM VYHOVUJE, a pokud zjistíte, že vám něco funguje lépe, neváhejte se ozvat!)


ZPOMALTE: milování má v současné době tendence být až příliš rychlé, uspěchané…zkuste ho prodloužit z klasických 11 minut na nějakých 30-45 a uvidíte, co se stane


UVOLNĚTE SE: když se začneme blížit k orgasmu, naší přirozenou (nebo spíše osvojenou) reakcí je napjaté tělo, což umožňuje rychlejší dosažení orgasmu. Místo toho se zkuste na tomto místě vědomě uvolnit. Přestože můžete mít pocit, že ztrácíte příležitost k vyvrcholení, máte mnohem větší pravděpodobnost dosáhnutí silnější orgasmické zkušenosti později během milování.


DÝCHEJTE: nejsnadnější cestou k uvolnění je dýchat. Náš dech má tendenci se zrychlovat a změlčovat. Proto zkuste dýchat pomalu a zhluboka. To pravděpodobně podpoří ještě hlubší zážitek.


BUĎTE TEĎ A TADY: neplánujte, nesnažte se žít předem dané scénáře, zbavte se veškerých předsudků o tom, jak by měly věci vypadat, a zůstaňte plně s tím, co v daném okamžiku opravdu existuje. Pokud máte v půli cesty pocit, že ten moment je pryč - zastavte se, spíše než abyste tlačili na pilu. Pokud cítíte, že se něco radikálně mění ve vaší každodenní rutině, pokračujte! Zůstaňte s tím, co je pravdivé v daném momentu a pokud si dovolíte zahodit veškerá očekávání - může vás to zavést na spoustu nových míst.


BUĎTE PRAVDIVÍ: respektujte hranice - vlastní i druhých a prokoumejte, jak moc je pro vás v pořádku říci NE, když už nemáte nutkání (možná i v nepříjemné situaci!) a jak zvládáte říkat ANO tomu, co opravdu chcete. Pravdivá komunikace skutečně pomáhá a společné objevování toho, co je pravdivé pro vás dva je mnohem zábavnější než se snažit vtěsnat do univerzálního rámečku toho, jaký by sex mohl být. Pravidlo palce: všechno je v pořádku tak dlouho, dokud to dává vám oběma smysl.


Lilia Khousnoutdinova zenske seminare

DOVOLTE SI EMOCE: sex může být velmi emocionální a stejně jako u předešlého bodu, zbavte se všech očekávání o tom, jaké emoce byste měli pociťovat. Plačte, křičte, buďte animální. Nebojte se zkoumat přes hranice. Vše je možné, dovolte vašemu tělu hýbat se prostřednictvím emocí a vašemu hlasu, aby to vyjádřil. Autentický zvuk, především cokoliv kromě klasického vzdychání a sténání, opravdu dokáže věcmi pohnout a okořenit je.


OBJEVUJTE CELÉ TĚLO: zejména ženské tělo má desítky erotogenních zón - klitoris je ta poslední věc, která by měla být stimulována, pokud si přejete zážitek týkající se celého těla. Zkuste krk, kotníky, klíční kosti…dopřejte si čas na každou část partnerova těla, než dojde k samotnému sexu. Toto je opravdu dobrý recept na celotělový orgasmus.


VYKAŠLETE SE NA ORGASMUS: co takhle milování bez orgasmu? Vzdejte se nutnosti dospět k orgasmu a užívejte si všechno mezitím. Velmi zábavný způsob je „zakázat si“ vyvrcholení při konkrétní příležitosti a sledovat, kolik mučivé extáze můžete vydolovat ze všeho ostatního. Možná to rozšíří vaše obzory.


Pokud jde o zbytek…užijte si to!

 

Lilia Khousnoutdinova zenske kurzy


Pro více inspirace:

Zábavné a praktické: Barbara Carrellas - Ecstasy is Necessary: A Practical Guide

Pokud chcete jít trochu dál, především v oblasti emocí: Margot Anand - The Art of Sexual Ecstasy: The Path of Sacred Sexuality for Western Lovers (u nás Umění sexuální magie)

A pokud chcete jít ještě dál: Margot Anand: The Art of Sexual Magic Paperback (u nás Uměn í sexuální magie)

_ADD_TO_MAIL
 

Menstruační kalendář zdarma!

Zaregistrujte se k odběru novinek a dostanete na zadanou e-mailovou adresu menstruační kalendář úplně zdarma!