Moje cesta v porodům

Když jsem během studií na Oxfordu zjistila, že nechci budovat klasickou kariéru, která by mohla být logickým pokračováním mého ukončeného vzdělání, do rukou se mi dostal film Birth into Being (v češtině známý pod názvem Porod jak jej známe), který mi během jedné noci změnil život. Film ukazuje, že porod může být důstojný, krásný a jednoduchý. Je to krása, láska, přirozenost a síla! Ať jsou to porody do vody, nebo porody doma, s partnerem, i orgasmické porody… z každého záběru byla cítit neuvěřitelná SÍLA a důstojnost.. Záběry ve filmu byly úžasné, a stále jsem si říkala, jak to, že mi tohle nikdo dříve neřekl? Cítila jsem velkou chuť film i jeho krásné posláni šířit dál. Vydala jsem jeho českou verzi a zahájila promítací večery… Potkávala jsem díky tomu duly, porodní asistentky, ženy, které rodily doma, v porodních domech, nebo v porodnici, či ženy, které měly různé zkušenosti s porody v Česku i v zahraničí. Čím dál tím víc jsem si uvědomovala, že porod je klíčovým okamžikem v životě ženy. Zároveň jsem si pokládala otázku, proč je jeden porod nádherný, a druhý vyvolává jen slzy? Jak se na něj nejlépe připravit? Celé téma ve mně budilo vášnivou touhu pomáhat ženám na cestě k vědomým, radostným porodům.

mami

Ale jak toho dosáhnout? Přišly výcviky s Michelem Odentem, Janet Balaskas, Elenou

Tonetti, Sarahou Buckley, Lynneaou Shrief.. Nořila jsem se do tématu porodů čím dál víc, a začínala chápat, jaký je to mohutný živelný proces, avšak zároveň jak křehká rovnováha hormonů, pocitů, vjemů a práce různých lidí doprovází ty skutečně nádherné porody. Zároveň jsem zjišťovala, že každá žena má jinou představu “dokonalého porodu”, a co je pro jednu sen, pro druhou znamená noční můru. Zároveň je několik základních pilířů, které sdílí všechny ženy bez rozdílu – potřeba pocitu bezpečí, intimity a podpory.


A tak jsem začala pomáhat ženám – skrze večery o porodech, různé rady a filmy, kruhy a diskuze, i doprovázení k porodům. Až konečně přišla příležitost si svoje vlastní rady vyzkoušet v praxi – otěhotněla jsem.


Těhotenství bylo kouzelné období, zažila jsem hluboké sblíženi v partnertsví, všechno bylo nové, vzrušující! Porod měl neuvěřitelnou sílu prožitku, prožila jsem naplno vlastní síly a zranitelnosti, vrcholy lásky a pocit naprosté přitomnosti v každém okamžiku. Moje první myšlenka po porodu byla – tak tohle chci prožít znovu! Možná proto ráda doprovázím ženy na cestě k mateřství.


Dnes proto o porodech mluvím ješte raději. Toužím po tom aby si co nejvíce žen mohlo prožít svůj porod jako posilující skutečnost plnou lásky. Mám totiž vypozorované, že když ženy porodí s pocitem “když tohle dokážu, tak dokážu cokoliv!” , vstupuje do mateřství s mnohem větší sebedůvěrou a nadšením.


O co se snažím?

Pomáhám ženám uvěřit sobě – zacítit svou vlastní sílu, vlastní tělo, svůj instinkt. Podporuji je v pochopení fyziologického a psychického procesu, který se při porodu odehrává, ale hlavně naladit se na sebe. Pomáhám jim, aby si každá uvědomila - co chci? Co je správné pro mne a pro moje dítě? Kde se cítím v bezpečí? S kým se cítím dobře? Ženám to dovoluje odpoutat se od společenských představ, strachů i studu. Odpoutat se od následování toho, co dělají ty druhé, nebo toho, co je zrovna módní


Dovoluje jim to vzdát se zažitých představ, že existuje jediný “správný” či “dobrý” způsob, jak porodit. Existuje pouze ten její vlastní. Ten PRAVÝ and pravdivý právě pro ni, ať už je jakýkoliv.


Ve chvíli, až žena sama vycítí, co je to pravé pro ni, ráda jí poskytnu co největší podporu v tom, aby se to nebála zrealizovat, a našla správné směry, kam se obrátit. Věřim hluboce, že každá matka, podobně jako samice, má naprosto základní instinkt toho, jak rodit. Já jí jen mohu pomoci ho naplno zacítit a naučit se mu důvěřovat. V zásadě rodí tělo – děloha. Žena se musí jen odevzdat primarní síle přírody, která pracuje skrze ní, a dovolit porodu, aby proběhl.


Nabízím celodenní i večerní kurzy, zejména:

- předporodní přípravu pro páry

- celodenní kurz Vědomý porod

- cyklus večerních setkání: před porodem; během porodu; po porodu

- práce s limbickým otiskem a porodním traumatem


- dále témata, ve kterých jsem vzdělaná a ráda o nich přednáším:

* porod, partnerství a sexualita

* porod jako hormonalní dialog (biochemie porodu)

* lotosový porod

* placenta - tradiční rituály, esence, kapsle a tinktury

* porody do vody

* jak odjet porodit do zahraničí

* vědomé početí a těhotenství

* partner u porodu – kdy je to dobrý nápad?

* a další…


Máte-li zájem o organizaci semináře ve vašem regionu, dejte vědět! Jsem vždy otevřená novým nápadům.


Nabízím taky individuální předporodní přípravy, kde se můžeme věnovat přímo vašim konkrétním přáním a potřebám.

Setkání můžete absolvovat sama, nebo s mužem či kamarádkou (bude-li Vás doprovázet k porodu).


Cena: 600 Kč / hod. (můžete přijet ke mně na Prahu 9, nebo v rámci Prahy mohu přijet k vám).

Kontakt: k.lilia@seznam.cz, 774097708

_ADD_TO_MAIL
 

Menstruační kalendář zdarma!

Zaregistrujte se k odběru novinek a dostanete na zadanou e-mailovou adresu menstruační kalendář úplně zdarma!