PO PORODU: Cesta do mateřství

Datum: 22.5.2013 Čas: 18:30 - 20:30
Nový tématický cyklus porodních večerů – “před porodem”, “během porodu” a “po porodu” - nabízí ženám (i mužům) zdroj inspirace a odborných informací, a prostor pro sdílení vlastních příběhů ohledně těhotenství a porodu. Každý večer je zasvěcen jednomu tématu, je možné tedy absolvovat jak jednotlivé večery, tak celý cyklus.

PŘED PORODEM
• Budeme se zabývat tím, jak prožitek našeho vlastního porodu (i když si ho nepamatujeme) může ovlivnit rození našich dětí, a jak s tím lze pracovat.

BĚHEM PORODU
• Podíváme na to, jak rodit přirozeněji, pohodlněji, s větší lehkostí a s maximálním využitím síly a fyziologického nastavení našeho těla, jak vytvořit co nejideálnější prostředí k porodu a koho je dobré u porodu mít, abychom  mohly rodit s pocitem bezpečí a podpory – tedy snáz.

PO PORODU
• Budeme se zabívat důležitostí třetí doby porodní a bondingu, ale také výzvami a radostí prvních týdnů mateřství a jak nejlépe na ně.


22.5 PO PORODU: Cesta do mateřství


po poroduPorodem to nekončí, ale teprve začíná! Podíváme se společně na to, co přichází po porodu, abychom se mohli plně otevřít všem radostem, které toto neopakovatelné období přináší, a zároveň se dobře připravili na jeho výzvy.


První minuty po porodu jsou nenahraditelným časem, kdy matka i dítě mají unikátní hormonální příležitost se do sebe zamilovat a navázat tzv. Bonding – jak tento proces nejlépe podpořit?


První dny po porodu můžou být plné praktických výzev. Náladovost, hormonální výkyvy, hojení jizev, kojení... Pokud se však dobře připravíme – a s pomocí přírodních hojivých prostředků – může být toto období naprosto euforické.


První týdny po porodu přináší další otázky. Otevřeme témata poporodní deprese, sexualitu po porodu, únavy, a probereme jednoduché rady a techniky, jak si ulehčit a zpříjemnit tuto cestu do mateřství.


Rezervujte si místo včas

Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
Čas: 18:30 - 20:30
Cena: 250 Kč
Kontakt: 725 783 506, seminare@maitrea.cz
Prihlaska na akci


O LEKTORCE: Lilia Khousnoutdinova  (na fotce se Sarahou Buckley)


Lilia

* Kvalifikační výcvik pro duly v rámci Doula UK Paramana Doula s Michelem Odentem a Lilianou Lammers
* Studentka v Birth Center v Londyně, kde absolvovala Module 1 Active Birth (Aktivní porod), Module 4 How to Teach Active Birth (Jak vyučovat metodu aktivního porodu) a Module 2 Yoga for Pregnancy (Joga v tehotenství) s Janet Balaskas a Alice Charlwood
* Kvalifikační výcvik pro lektorky - Apprenticeship training s Elenou Tonetti, povolující vyučovat metody Birth into Being

Dále:
* The safety and logic of undisturbed birth (bezpečnost a logika nerušeneho porodu) s Dr. Sarahou Buckley
* Optimal Foetal Positioning (optimální postaveni dítěte v děloze) s Katinkou Soetens

_ADD_TO_MAIL
 

Menstruační kalendář zdarma!

Zaregistrujte se k odběru novinek a dostanete na zadanou e-mailovou adresu menstruační kalendář úplně zdarma!