Promítání filmu o přirozených porodech

Datum: 4.9.2013 Čas: 17:00 - 18:30Místo: MAITREA, Týnská ulička 6
Porod je možná nejintimnější a nejvýznamnější okamžik v životě ženy. Přijďte se podívat na revoluční film o přirozených porodech. Tento dokument Eleny Tonetti ukazuje sérii přirozených porodů, vysvětluje základy přípravy pro porod doma a popisuje psychologickou a emoční stránku tohoto zázraku.

Film bude přehrán v angličtině s českými titulkami.film


Průkopnický film je zaměřený na informování budoucích rodičů o dopadech vědomého početí, těhotenství a porodu. Film obsahuje 11 přirozených porodů včetně domácího porodu, porodu ve vodě, porodu dvojčat a dokonce úplně samostatného porodu Tanyi Sargunas – světově proslulé duly pomáhající při domácích porodech a členky hnutí Conscious Birth v Rusku. Organizace sdružující duly nazvaly tento film "hlubokým a přehledným průvodcem vědomého porodu," který divákům nabízí silný dojem a pochopení, co vše obnáší vědomý porod.


10minutová ukázka tohoto dokumentu je ke shlédnutí na adrese www.birthasweknowit.com


Tento dokument Eleny Tonetti je jeden z nejuznávanějších dokumentů zabývajících se tématem orgasmického prožitku při porodu. Toto dílo je překládáno místními dobrovolníky do 12 jazyků a je součástí povinného studia na všech lékařských univerzitách v Íránu.


"Úžasný kus práce. Filmy o porodech jsou většinou buď přehnaně zromantizované anebo nápadně politické. Birth As We Know It není ani jedno, ale zároveň správně předává nezpochybnitelné poselství. Divák cítí, jak je s ním dobře zacházeno podobně jako s rodiči, kteří přivádějí své děti na svět."
Dr. Michael Trout, APPPAH viceprezident


"Kvalita celé naší civilizace závisí na způsobu, jakým přicházíme na svět. Naším příchodem je definována naše kapacita cítit emoce, jako je láska, soucit a intimita. Vědomé zrození je integrální součástí našeho vědomého prožívání života. Když rodiče stvoří dítě a přitom si plně uvědomují moment jeho početí, své myšlenky a důsledky tohoto svého počínání na dítě, tak tím lidstvu otevírají nové obzory. Kvalita našeho života je definována především kvalitou pozornosti a lásky, které se nám dostává, když jsme stále v matčině děloze, a také kvalitou samotného porodu. Existuje mnoho studií, které dokazují, že porodní trauma je důležitá příčina závislostí, násilí, nízkého sebevědomí, nízké schopnosti řešit problémy, narušení pozornosti a soustředění a mnoha dalších zdravotních problémů. Děti, které tato traumata nemají a jsou zrozena v láskyplném prostředí, vykazují vysoký stupeň inteligence, pozornosti, selského rozumu a dobrého zdraví. Když vyrůstají, tak mají dobře vyvinuté komunikační schopnosti; jsou mírumilovní, pozorní a sebevědomí.


Vědomý porod dnes vyžaduje určitou míru přípravy, jelikož umění rodit děti v poslední době nedostávalo mnoho pozornosti. Náš druh má neuvěřitelný mechanismus rozmnožování. Naše těla jsou vhodná k přirozené reprodukci s lehkostí a pohodou. My, jakožto spirituální bytosti, máme kapacitu pro zažití transformativní síly porodu, která nás spojuje s mnohem hlubším porozuměním životu. Když nová lidská bytost, která dříve nebyla, najednou vstoupí na svět, tak se závoj oddělující realitu od Velkého Neznáma na malou chvilku poodhalí. Toto nám dává možnost zažít z první ruky extatický prožitek celistvosti – stav, ve kterém neexistuje odcizení a kde vítězí láska." E.Tonetti, reziserka filmu "Birth into Being"


Elena Tonetti sice osobně na promítání nebude, ale po filmu bude následovat seminář s její žákyní:
www.maitrea.cz/akce/behem-porodu-vedomy-a-prirozeny-proces-0Rezervujte si místo včas

Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
Čas: 17,00 - 18,30 hod
Cena: 100 Kč
Kontakt: 725 783 506, seminare@maitrea.cz
Prihlaska na akci
_ADD_TO_MAIL
 

Menstruační kalendář zdarma!

Zaregistrujte se k odběru novinek a dostanete na zadanou e-mailovou adresu menstruační kalendář úplně zdarma!