PhDr. Eva Labusová

Publicistka, lektorka, poradkyně a terapeutka pro oblast rodičovství, výchovy a mezilidských vztahů včetně vztahu k sobě samým

 

Je přesvědčena o tom, že podmínky, do kterých se rodíme a v nichž vyrůstáme, zásadním způsobem, byť většinou nevědomě, předznamenávají a určují náš život. Změna k lepšímu je vždy možná, začneme-li čerpat z původních zdrojů moudrosti a vitality.

Ti, kdo dnes přivádějí na svět děti, potřebují informace, podporu a inspiraci: Péče o rodinu a o domov je potevařebná a z hlediska kvalifikovanosti náročná práce.

Období početí, těhotenství, porodu a raného věku má mimořádnou důležitost.

Snaha o svobodu a rovnoprávnost žen ztrácí smysl, pokud vede k oslabování mateřských instinktů a nepřirozenému potírání přirozených rozdílů mezi mužským a ženským pohlavím.

Jak dnes zacházíme s dětmi, tak budou ony zítra zacházet se sebou, s bližními i s okolním světem.

 

Praxe:

Původně vystudovala češtinu, němčinu a pedagogiku na FF UK. Od r. 1993 se profesně věnuje problematice rodičovství a vztahů.

Je spoluzakladatelkou o.s. Aperio – Společnosti pro zdravé rodičovství (2001), kterému přenechala název své někdejší jazykové kanceláře (aperio latinsky znamená “otevírám, odkrývám, ukazuji, zjevuji”). První projekty sdružení se zaměřovaly na humanizaci českého porodnictví. Právě v Aperiu vyšel Průvodce porodnicemi ČR, nejprve knižně a potom také v elektronické podobě, která je na stránkách www.aperio.cz  k dispozici v aktualizované podobě. Založila a do února 2006 vedla i stejnojmenný časopis.

Spolupracovala s mnoha českými rodičovskými a společenskými časopisy. Od října 2006 do února 2013 připravovala pořady do Hovorů o rodině, resp. Hovorů o vztazích, pro Český rozhlas 6 (více zde: http://www.evalabusova.cz/spoluprace_cro.php).

V současné době se věnuje poradenské a vzdělávací činnosti. Pravidelně píše pro evropský rodinný měsíčník Rodiče (www.rodice.com)  a pro čtvrtletní magazín Osobní rozvoj (www.osobnirozvojonline.cz). Intenzivně pokračuje ve svém vlastním vzdělávání.

Je vdaná, má tři dcery.

 

Více na www.evalabusova.cz

 

 

 

Adresa poradny: U Třešňovky 3, Praha 8 Kobylisy

Kontakt: eva.labusova@seznam.cz

 

_ADD_TO_MAIL
 

Menstruační kalendář zdarma!

Zaregistrujte se k odběru novinek a dostanete na zadanou e-mailovou adresu menstruační kalendář úplně zdarma!