Já & kruhy

Lilia

Kdysi, v kmenových společnostech, si ženy byly vědomé toho, jak důležitý je ženský kruh. Během menstruace odcházely do Červeného stanu, kde mohly trávit čas s jinými ženami, uctívat své Bohyně, čekat na vize, odpočívat, ale hlavně – sdílet svoje příběhy v kruhu žen. Byly to matky, dcery, babičky, kamarádky, sestry, soupeřky, které sjednocovalo to, že jsou ženy, které nesou ve svém těle své ženské příběhy. Starší tak mohly předávat zkušenosti těm mladším, ženy se mohly vzájemně inspirovat, anebo sdílet tíhu negativních prožitků. Dnes jsme zapomněly, jak důležité jsou naše příběhy, zapomněly jsme na ženský kruh, který nám může dodat jakousi zvláštní výživu, kterou tak často hledáme jinde.


Druhy kurzů, které nabízím: 

I. Celodenní a večerní kruhy formou Moonlodge – ženská setkání (většinou na novolunní) kde se můžeme zaměřit na čistě ženská, a často velice tabuizovaná témata, jako jsou menstruace, sexualita, porody a potraty, a také přechod.

Menstruace a příběhy ženského těla jsou červená nit, která spojuje ženy bez rozdílu věku nebo náboženského vyznání – uchopíme a prohloubíme tuto sounáležitost v ženském kruhu. Zároveň vstoupíme za hranice vlastních a společenských tabu, abychom mohly uctít vlastní tělo v jeho plné podstatě.


II. Celodenní a večerní ženské kruhy zaměřené na Keltské svátky a ženské archetypy s nimi spojené.


III. Kruh Sester – celodenní setkání, kde se zaměřujeme na témata:

o Lunární cyklus v přírodě i v našich vlastních tělech

o Novodobé ženské rituály

o Naše ženské linie

o Příběh těla a příběh vagíny

o Bohyně-patronky a pozitivní ženské archetypy

o Vztahy mezi ženami

Prozkoumáme témata ženské podpory a sounáležitosti, ochutnáme společně, jaké to je být opečovávaná jinou ženou, a naučíme se, jak vytvářet prostor pro autentickou ženskou podporu ve svém každodenním životě.
Máte-li zájem o organizaci semináře ve vašem regionu – dejte vědět! Jsem vždy otevřená novým nápadům.


Rusava

Nabízím také individuální rituály:

* Menarche – první menstruace (i zpětně)

* Rituál nevěsty (před svatbou)

* Hand-fasting –svatební rituál

* Rituál rozloučení se - “rozvod”

* Požehnání k porodu

* Rituál puštění po potratu

* Obřad pojmenování a přivítání dítěte

* A některé další dle zájmu…


Rituál je pozastavení se, vědomé vytvoření posvátného prostoru a jasného záměru, uctění mezníků na naší cestě. Může dodat jasnost a jistotu, vytvořit prostor pro uvolnění potlačených emocí, upevnit nebo v úctě rozvázat svazek. Osobně cítím, že rituály dodávají sebeúctu. Když uctíváme vlastní cestu, uctíváme sebe a uctíváme život. Věřím, že v životě ženy je mnoho klíčových okamžiků, které si zaslouží zvláštní oslavu. Svatba (ale i rozvod), narození dítěte, smrt. Můžeme použít vlastní fantazii, abychom zpestřily uvedenou nabídku způsobů, jak uctít tyto mezníky na naší ženské cestě.


Přechodové rituály, iniciace spojené s ženským tělem – menarche, porod, přechod. Zasvěcení do dalších rovin ženství, které si zaslouží krásnou oslavu v kruhu žen. Můžete se inspirovat pradávnými rituály domorodých kmenů indiánů, novodobých kněžek, anebo se zaposlouchat do vlastních potřeb a vytvořit si rituál, který bude dokonale odpovídat vaší vnitřní touze.


Rituály budeme tvořit spolu, a hlavně podle vašich představ a požadavků. Může se jednat o celodenní slavnost nebo o hodinovou oslavu. Ceny jsou vyjednávané podle požadavku, časové náročnosti, potřebných doplňků, ale v průměru se pohybují mezi 2000 až 5000 korun..

_ADD_TO_MAIL
 

Menstruační kalendář zdarma!

Zaregistrujte se k odběru novinek a dostanete na zadanou e-mailovou adresu menstruační kalendář úplně zdarma!