MOONLODGE

Datum: 12.9.2013 - 15.10.2013 Čas: 18:30 - 20:30Místo: Brána k dětem, Náplavní 11 Praha
Polo-uzavřená skupina pro 13 žen, kde podnikneme cestu do vlastního nitra skrze prastarou tradici moon lodge. Pomocí pradávných rituálů, sdílení a jemných dotekových technik budeme jemně poznávat a léčit vlastní ženské tělo. Na této cestě nás povede měsíc a náš vlastní měsíční cyklus – menstruace, které zasvětíme čas a prostor, abychom mohly pochopit a uctít tuto součást naší ženské podstaty. 8.10. Milenka (sexualita) a 15.10. Matka (porod a potrat)

Setkání druhé: Milenka, sexualita

Každé setkání je zasvěceno jedné fázi měsíce:
- 12.9. Dívka - menstruace
- 8.10. Milenka – sexualita
- 15.10. Matka – porod a potrat


Kdysi, v kmenových společnostech, si ženy byly vědomé toho, jak důležitý je ženský kruh. Během menstruace odcházely do Červeného stanu, kde mohly trávit čas s jinými ženami, uctívat své Bohyně, čekat na vize, odpočívat, ale hlavně – sdílet svoje příběhy v kruhu žen. Byly to matky, dcery, babičky, kamarádky, sestry, soupeřky, které sjednocovalo to, že jsou ženy, které nesou ve svém těle své ženské příběhy. Starší mohly tak předávat zkušeností mladším, ženy se mohly vzájemně inspirovat, anebo sdílet tíhu těžkých prožitků. Dnes jsme zapomněly, jak důležité jsou naše příběhy, zapomněly jsme na ženský kruh, který nám může dodat jakousi zvláštní výživu, kterou tak často hledáme jinde. 

 

Menstruace a příběhy ženského těla jsou červená nit, která spojuje ženy bez rozdílu věku nebo náboženského vyznání – uchopíme a prohloubíme tuto sounáležitost v ženském kruhu. Vytvoříme podporující skupinu, ve které můžeme vzájemně sledovat růst a změny v našich životech, uctívat navzájem naše příběhy, vykonávat léčivé rituály a nechat se vzájemně inspirovat. Znovu postavíme červený stan.

 

Zároveň vstoupíme za hranice vlastních a společenských tabu, abychom mohly uctít vlastní tělo v jeho plné podstatě. Otevřeme témata, která byla zazdívaná a zmražená po staletí.

 

Moonlodge

Naučíme se vést moontime journal (měsíční deník), abychom i mezi jednotlivými setkáními zůstaly ve spojení s vlastním tělem a cyklem. Budeme zkoumat jemné masážní techniky, byliny a esenciální oleje, které ženy používaly po staletí pro podporu plodnosti, zmírnění menstruačních potíží, jako antikoncepci nebo afrodiziaka.

 

  

Jednotlivý večer: 300Kč (ženy, které mají permanentku do Červeného stanu, mají vstup za 250Kč)

Počet míst je omezen na 13. Přednost při rezervaci místa budou mít ženy, které se zavážou absolvovat celý cyklus a uhradí plnou částku před nebo během prvního setkání.


phases

Co s sebou:
- Rituální předmět(y) na společný oltář
- Moontime journal (krásný sešit na sepsání vlastního měsíčního příběhu)
- Malé pohoštění (červené ovoce, oříšky, sušenky, čokoládičky - cokoli o co byste se rády podělily se skupinou)
- Šaty – nejlépe dlouhé a červené (můžete však i jinou barvu, ve které se cítíte krásná, nebo eventuálně dlouhou sukni a triko)
- Barvičky (nechemické) na tělo
- Alespoň jednu (nejlépe červenou) růži


Rezervujte si místo včas

Místo: Brána k dětem Náplavní 11
Čas: 18,30 - 20,30 hod.


Prihlaska na akci

_ADD_TO_MAIL
 

Menstruační kalendář zdarma!

Zaregistrujte se k odběru novinek a dostanete na zadanou e-mailovou adresu menstruační kalendář úplně zdarma!